Laureaci

V IMCMT 2017

NAGRODA SPECJALNA IM. PROF. TATIANY SHEBANOVEJ
Aleksandra Nowak-Zakrzewska (Polska)

NAGRODA SPECJALNA ZA INTERPRETACJĘ MUZYKI POLSKIEJ
Agnieszka Kościelak-Nadolska (Polska)
Wiktoria Zawistowska & Ewa Markuszewska(Polska)

KATEGORIA A-INSTRUMENTY KLAWISZOWE

Grand Prix
Marina Vasileva (Rosja)

I Miejsce
Beata Koniuszy-Litwiniuk (Polska)

II Miejsce
Aleksandra Nowak-Zakrzewska (Polska)
Agnieszka Kościelak-Nadolska (Polska)
Julia Goshko (Ukraina)
Agnieszka Skorupa (Polska)

III Miejsce
Gabriela Jakimowicz (Polska)
IV Miejsce
Marian Avetisiam (Rosja)

KATEGORIA D-WOKALISTYKA

I Miejsce
Duong Dai Lam (Wietnam) przy fortepianie Dang Hong Anh (Wietnam)

II Miejsce
Do Thi Phuong Mai (Wietnam) przy fortepianie Dang Hong Anh (Wietnam)

KATEGORIA E-KAMERALISTYKA

Grand Prix
Cracow Guitar Quartet (Polska):
Miłosz Mączyński & Joanna Baran & Łukasz Dobrowolski & Mateusz Puter

I Miejsce
Wiktoria Zawistowska & Ewa Markuszewska(Polska)
Palyan Galina & Ekaterina Starodubrovskaya (Rosja)
Vilmante Kaziulyte & Kristina Ivanauskaite-Juciene (Litwa)
Małgorzata Bętkowska & Ewa Witczak & Jacek Szczepański (Polska)
Marzena Bonna & Małgorzata Kapica (Polska)

II Miejsce
Tetiana Luzanova & Natalia Boyko (Ukraina)
Magdalena Kruż & Luiza Kaczmarczyk (Polska)

III Miejsce
Robert Pyrek & Cieciora Wojciech(Polska)

IV IMCMT 2016

 
 
KATEGORIA A - INSTRUMENTY KLAWISZOWE
GRAND PRIX
Nataliya Fedenko (Rosja)
 
I MIEJSCE
Sofya Khodosevich (Rosja)
Tomas Visek (Czechy)
Ada Kuuseoks  (Estonia)
 
II MIEJSCE
Mateusz Dobrowolski (Polska)
 
III MIEJSCE
Marek Matuszczak (Polska)
 
WYRÓŻNIENIE
Natallia Piatrouskaya (Białoruś)

 

KATEGORIA C - INSTRUMENTY DĘTE
 
GRAND PRIX
Agata Kucz przy fortepianie Anna Guja (Polska)
 
II MIEJSCE
Leon Olejniczak przy fortepianie Maria Olejniczak (Polska)

 

KATEGORIA D - WOKALISTYKA
 
GRAND PRIX
Vilija Kuprevičienė przy fortepianie Aleksandra Zvirblyte (Litwa)
Agnieszka Niewiadomska przy fortepianie Szymon Błaszyński (Polska)
 
I MIEJSCE
Oksana Bilenkaia przy fortepianie Marina Grigorieva (Rosja)
 
III MIEJSCE
Zhou  Meimei (Chiny) przy fortepianie  Marina Belashuk (Rosja)

 

KATEGORIA E - KAMERALISTYKA

 

I MIEJSCE
Michał Robak  & Violeta Druliak (Polska)
Jakub Bańdur & Agata Kucz  & Anna Guja (Polska)
Karol Lipiński-Brańka& Katarzyna Kluczewska (Polska)
Oksana Bilenkaia & Marina Grigorieva (Rosja)
Katarzyna Ignac & Henryk Wezner & Bartłomiej Wezner & Jan Wezner (Polska)
 
II MIEJSCE 
Jolanta Terlecka-Porębska  & Adam Januszkiewicz (Polska)
Agnieszka Lasko & Małgorzata Piechnat (Polska)
Dominika Molenda  & Marzena Wieczorek (Polska)
Alena Budzinakova & Grzegorz Palus (Polska)
Arkadiusz Hylewski & Łukasz Kryjom (Polska)
 
III MIEJSCE
Michalina Zyber  & Anna Piwosz (Polska)
Ariadna Willmann & Weronika Styrnalska (Polska)
 
WYRÓŻNIENIE
Anna Natalicz & Anna Martyniuk-Tofiluk (Polska)
 

III IMCMT 2015

GRAND PRIX

-   Dmitrij Ratser (Rosja) – A-instrumenty klawiszowe
-   Olga Danilova (Rosja) – A-instrumenty klawiszowe
-   Beata Gramza (Polska)– D-wokalistyka
z towarzyszeniem przy fortepianie – Marta Ożelska-Kurzawa
-   Natalia Warzecha-Karkus & Grażyna Zubik & Aleksandra Czajor & Marta Nagawiecka (Polska) E-kameralistyka

 I MIEJSCE

-   Ayham Hammour (Syria/Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Zofia Mikołajczyk (Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Anna Szyc (Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Krzysztof Fiedukiewicz (fagot) & Dagmara Niedziela (Polska)– E-kameralistyka
-   Łukasz Wójcicki (saksofon) & Agnieszka Sucheniak-Wójcicka (Polska) – E-kameralistyka
-   Kamil Turczyn & Andrzej Flis (Polska)– E-kameralistyka
-   Joanna Zathey & Joanna Kreft (Polska) – E-kameralistyka
-   Monika Nowacka-Sekuła & Maria Peradzyńska-Filip & Marzena Frankiewicz (Polska) – E-kameralistyka

 II MIEJSCE

-   Maciej Stroynowski (Norwegia) – A-instrumenty klawiszowe
-   Nina Korelova (Rosja) – A-instrumenty klawiszowe
-   Tatiana Pashkova (Rosja) – A-instrumenty klawiszowe
-   Anna Haas-Niewiedział & Piotr Niewiedział (Polska) – E-kameralistyka
-   Jan Swaton & Jacek Rybitw & Jacek Hornik & Henryk Wezner & Jan Wezner – Zespół „Saxesfull plus” – E-kameralistyka
-   Tomasz Jeleniewski & Artur Gadzała (Polska) – E-kameralistyka
-   Aleksandra Mazurek & Waldemar Abucewicz (Polska) – E-kameralistyka
-   Arkadiusz Baran (Polska) & Alina Melnik (Białoruś) – E-kameralistyka
-   Ewa Grabowska-Lis & Daniel Lis (Polska) – E-kameralistyka

 III MIEJSCE

-   Jakub Dera (Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Katrine Imerslund (Norwegia)– D- wokalistyka
z towarzyszeniem przy fortepianie – Maciej Stroynowski
-   Bogna Jędruch & Magdalena Brzezińska (Polska) – E-kameralistyka
-   Katrine Imerslund & Anna i  Maciej Stroynowscy (Norwegia) – E-kameralistyka
-   Aleksandra Mazurek & Zofia Mikołajczyk (Polska) – E-kameralistyka
-   Tomasz Gajewski & Bogdan Piznal & Bartłomiej Witek & Dawid Mżyk (Polska) – E-kameralistyka

 WYRÓŻNIENIE

-   Monika Molga-Piątek (Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Agnieszka Sobas (Polska)– C-instrumenty dęte
z towarzyszeniem przy fortepianie – Magdalena Kupczak

II IMCMT 2014

GRAND PRIX

  • Irina PIETROVA-CHUKOVSKAYA (Rosja/USA) – A-instrumenty klawiszowe
  • Agnieszka PIASS (Polska) & Aleksander YANKEVYCH (Ukraina) – E, kameralistyka wokalna
  • Lina KRĖPŠTAITĖ & Indrė ČEPINSKIENĖ & Asta KRIŠTAPONIENĖ (Litwa) – E-kameralistyka
  •  Jekaterina STARODUBROVSKA (Rosja) z tow. Aleksandra Zvirblyte (Litwa) – D-wokalistyka

 

I MIEJSCE

  • Tatiana SVITOVA – fortepian (Rosja) – A, instrumenty klawiszowe
  •  Liudmila ARTEMEVA – fortepian (Rosja) – A, instrumenty klawiszowe
  •  Dana ALI - fortepian (Kazachstan) – A, instrumenty klawiszowe
  •  Mariana KUINDZHI – fortepian (Rosja) – A, instrumenty klawiszowe
  •  Michalina RADZIŃSKA - skrzypce (Polska) – B, instrumenty smyczkowe
    z towarzyszeniem przy fortepianie Katarzyna Nowaczewska-Manthey
  • Tomasz GAJEWSKI – puzon (Polska) – C, instrumenty dęte
    z towarzyszeniem przy fortepianie – Emilia Bernacka
  • Elena EGOROWA-RADZIMOWSKA - sopran (Rosja/Polska) – D, wokalistyka
    z towarzyszeniem przy fortepianie – Aleksandra Hurkała
  • Gabriela SOKOŁOWSKA & Olena ILNYTSKA & Iga Marta MATYSZCZYK (Polska) – E, kameralistyka
  • Krzysztof LUTRZYKOWSKI-akordeon & Malwina MIKOŁAJCZAK-skrzypce (Polska)– E, kameralistyka
  • Wiktoria CHROBAK-MIELEC & Maciej HAŁOŃ & Rafał TYLIBA- perkusja (Polska) – E, kameralistyka

 

II MIEJSCE

  • Neilia SOROKOVYKH - fortepian (Rosja) – A, instrumenty klawiszowe
  •  Beata LITWINIUK-KONIUSZY – fortepian (Polska) – A, instrumenty klawiszowe
  •  Tomasz GAJEWSKI & Emilia BERNACKA (Polska) – E, kameralistyka

 

III MIEJSCE

  • Mikołaj FERENC - fortepian (Polska) – A, instrumenty klawiszowe
  • Marzena KOWALSKA - fortepian (Polska) – A, instrumenty klawiszowe
  • Paulina ROSŁANIEC – kontrabas (Polska) – B, instrumenty smyczkowe
    z towarzyszeniem przy fortepianie – Adrianna Zielińska
  • Andrzej FLIS & Kamil TURCZYN (Polska) – E, kameralistyka
  • Magdalena SITAREK & Monika DUDEK (Polska) – E, kameralistyka

I IMCMT 2013

I MIEJSCE / GRAND PRIX

  • Alla Petrosyan, Zaroi Parvanyan - Rosja; E, kameralistyka
  • Kwartet Lwowski „Akademia” - Ukraina; E, kameralistyka
  • Zhanna Maslyak, Marii Vyshkovska - Ukraina; C, instrumenty dęte
  • Piotr Feledyk, Dariusz Micorek - Polska; E, kameralistyka
  • Katarzyna Nowaczewska-Manthey - Polska + Nagroda od Fundacji Muzyki Polskiej – Rekomendacja na nagranie utworu H.Pachulskiego; A, instrumenty klawiszowe
  • Marta Osowska-Utrysko, Hanna Gieda - Polska; E, kameralistyka
  • Ada Kuuseoks - Estonia; A, instrumenty klawiszowe
  • Katarzyna Mościcka - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Przemysław Winnicki - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Katarzyna Nowaczewska- Manthey, Katarzyna Bąkowska - Polska; E, kameralistyka
  • Mariusz Stępień, Michał Poniżnik, Jakub Sztencel, Marek Nemtusiak - Polska; E, kameralistyka
  • Arkadiusz Baran, Jan Kudełka - Polska; E, kameralistyka
  • Piano trio FortVio - Litwa; E, kameralistyka
  • Katarzyna Bąkowska, Ewa Skardowska - Polska + Nagroda od Fundacji Muzyki Polskiej – Rekomendacja na nagranie utworu A. Kurylewicz; B, instrumenty smyczkowe

II MIEJSCE

  • Zarui Parvanyan, Alla Petrosyan - Rosja; C, instrumenty dęte
  • Małgorzata Stożyńska, Anna Juszczak - Polska; E, kameralistyka
  • Marta Osowska-Utrysko - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Witold Kawalec - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Alexandros Jusakos - Chile; A, instrumenty klawiszowe
  • Magdalena Mucha, Sonia Mitros, Jakub Kołodziejczyk, Michał Oślizlok - Polska; E, kameralistyka
  • Jaroslaw Wanecki, Jacek Ciołczyk - Polska; E, kameralistyka

III MIESCE

  • Beata Koniuszy-Litwiniuk - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Shpudeiko Oksana, Lilia Efymovych - Ukraina; D, wokaliści
  • Alina Melnik - Białoruś; A, instrumenty klawiszowe
  • Grażyna Kozina - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Alla Petrosyan - Rosja; A , instrumenty klawiszowe
  • Eleonora Kalchenko, Alisiya Boiko - Ukraina; E, kameralistyka
  • Marcin Kasprzyk - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Miho Kurihara - Japonia; A, instrumenty klawiszowe

WYRÓŻNIENIE

  • Jakub Kołodziejczyk, Michał Sadzikowski - Polska; B, instrumenty smyczkowe
  • Turczyn Kamil, Artur Figiel - Polska; E, kameralistyka
  • Dariusz Micorek - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Eliza Holko - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Krystian Krauz - Polska; A, instrumenty klawiszowe
  • Jacek Ciołczyk - Polska; A, instrumenty klawiszowe