Laureates

VI IMCMT 2018

Lista Laureatów
VI INTERNATIONAL MASTER COMPETITION for MUSIC TEACHERS (6-9.04.2018)


Nagroda specjalna im. prof. Tatiany Shebanovej „za szczególne predyspozycje do muzyki F. Chopina”
Irina KHRULKOVA (Rosja)

Nagroda specjalna - zaproszenie do udziału w VIII edycji Mistrzowskiej Szkoły Pedagogiki Fortepianowej w Sanoku w dniach 3-8.02.2019”. Stypendium w wys. 500zł. na opłacenie wpisowego
Katarzyna KLUCZYŃSKA (Polska)

Nagroda specjalna - zaproszenie do udziału w XIV edycji Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w dniach 3-9.02.2019 w Sanoku. Stypendium w wysokości 450zł. na opłacenie wpisowego.
Tomasz SOCZEK (Polska)

Wyróżnienie dla najlepszego akompaniatora VI IMCMT w Warszawie w dniach 6-9.04.2018
Alina ANDRIUTI (Rumunia)

Rekomendacja od Fundacji Muzyki Polskiej za wyróżniającą się interpretację muzyki polskiej dla Duetu Fortepianowego (Polska);
Marzeny BUCHWALD & Joanny DERENDY-ŁUKASIK

Rekomendacja od Fundacji Muzyki Polskiej za wyróżniającą się interpretację muzyki polskiej dla Duetu Fortepianowego (Polska);
Katarzyna RAJS & Piotr KĘPIŃSKI

Rekomendacja od Fundacji Muzyki Polskiej za wyróżniającą interpretację muzyki polskiej dla DALBERGIA DUO (Polska) - duetu marimbowego
Anny RUTKOWSKIEJ & Julianny SIEDLER-SMUGA

KATEGORIA A – INSTRUMENTY KLAWISZOWE.

I Miejsce
Irina KHRULKOVA (Rosja)
Katarzyna KLUCZYŃSKA (Polska)

III Miejsce
Patrycja WYWROT (Polska)
Tomasz SOCZEK (Polska)

KATEGORIA D – WOKALISTYKA.

II Miejsce
Ksenia LANDA GALAN (Rosja) - sopran
Alina Andriuti (Rumunia) - fortepian

KATEGORIA E – KAMERALISTYKA.

Grand Prix
QUADRIGA QUARTETTO (Polska) w składzie
Elżbieta Hołowiak-Ziółek - flet
Monika Pietruszewska - obój Marcin Wróbel - klarnet Sergiusz Antochewicz - fortepian

Grand Prix
Duet Fortepianowy (Polska) w składzie
Katarzyna RAJS & Piotr KĘPIŃSKI

I Miejsce
DALBERGIA DUO (Polska) – duet marimbowy w składzie
Anna RUTKOWSKA & Julianna SIEDLER-SMUGA

II Miejsce
Duet Fortepianowy (Polska) w składzie
Marzena BUCHWALD & Joanna DERENDA-ŁUKASIK

III Miejsce
Duet Fortepianowy (Polska) w składzie
Aleksandra NOWAK-ZAKRZEWSKA & Magdalena MILLER

 


Partnerem VI IMCMT była firma Yamaha Music Europe / oddział w Polsce

V IMCMT 2017

NAGRODA SPECJALNA IM. PROF. TATIANY SHEBANOVEJ
Aleksandra Nowak-Zakrzewska (Polska)

NAGRODA SPECJALNA ZA INTERPRETACJĘ MUZYKI POLSKIEJ
Agnieszka Kościelak-Nadolska (Polska)
Wiktoria Zawistowska & Ewa Markuszewska(Polska)

KATEGORIA A-INSTRUMENTY KLAWISZOWE

Grand Prix
Marina Vasileva (Rosja)

I Miejsce
Beata Koniuszy-Litwiniuk (Polska)

II Miejsce
Aleksandra Nowak-Zakrzewska (Polska)
Agnieszka Kościelak-Nadolska (Polska)
Julia Goshko (Ukraina)
Agnieszka Skorupa (Polska)

III Miejsce
Gabriela Jakimowicz (Polska)
IV Miejsce
Marian Avetisiam (Rosja)

KATEGORIA D-WOKALISTYKA

I Miejsce
Duong Dai Lam (Wietnam) przy fortepianie Dang Hong Anh (Wietnam)

II Miejsce
Do Thi Phuong Mai (Wietnam) przy fortepianie Dang Hong Anh (Wietnam)

KATEGORIA E-KAMERALISTYKA

Grand Prix
Cracow Guitar Quartet (Polska):
Miłosz Mączyński & Joanna Baran & Łukasz Dobrowolski & Mateusz Puter

I Miejsce
Wiktoria Zawistowska & Ewa Markuszewska(Polska)
Palyan Galina & Ekaterina Starodubrovskaya (Rosja)
Vilmante Kaziulyte & Kristina Ivanauskaite-Juciene (Litwa)
Małgorzata Bętkowska & Ewa Witczak & Jacek Szczepański (Polska)
Marzena Bonna & Małgorzata Kapica (Polska)

II Miejsce
Tetiana Luzanova & Natalia Boyko (Ukraina)
Magdalena Kruż & Luiza Kaczmarczyk (Polska)

III Miejsce
Robert Pyrek & Cieciora Wojciech(Polska)

IV IMCMT 2016

 
 
KATEGORIA A - INSTRUMENTY KLAWISZOWE
GRAND PRIX
Nataliya Fedenko (Rosja)
 
I MIEJSCE
Sofya Khodosevich (Rosja)
Tomas Visek (Czechy)
Ada Kuuseoks  (Estonia)
 
II MIEJSCE
Mateusz Dobrowolski (Polska)
 
III MIEJSCE
Marek Matuszczak (Polska)
 
WYRÓŻNIENIE
Natallia Piatrouskaya (Białoruś)

 

KATEGORIA C - INSTRUMENTY DĘTE
 
GRAND PRIX
Agata Kucz przy fortepianie Anna Guja (Polska)
 
II MIEJSCE
Leon Olejniczak przy fortepianie Maria Olejniczak (Polska)

 

KATEGORIA D - WOKALISTYKA
 
GRAND PRIX
Vilija Kuprevičienė przy fortepianie Aleksandra Zvirblyte (Litwa)
Agnieszka Niewiadomska przy fortepianie Szymon Błaszyński (Polska)
 
I MIEJSCE
Oksana Bilenkaia przy fortepianie Marina Grigorieva (Rosja)
 
III MIEJSCE
Zhou  Meimei (Chiny) przy fortepianie  Marina Belashuk (Rosja)

 

KATEGORIA E - KAMERALISTYKA

 

I MIEJSCE
Michał Robak  & Violeta Druliak (Polska)
Jakub Bańdur & Agata Kucz  & Anna Guja (Polska)
Karol Lipiński-Brańka& Katarzyna Kluczewska (Polska)
Oksana Bilenkaia & Marina Grigorieva (Rosja)
Katarzyna Ignac & Henryk Wezner & Bartłomiej Wezner & Jan Wezner (Polska)
 
II MIEJSCE 
Jolanta Terlecka-Porębska  & Adam Januszkiewicz (Polska)
Agnieszka Lasko & Małgorzata Piechnat (Polska)
Dominika Molenda  & Marzena Wieczorek (Polska)
Alena Budzinakova & Grzegorz Palus (Polska)
Arkadiusz Hylewski & Łukasz Kryjom (Polska)
 
III MIEJSCE
Michalina Zyber  & Anna Piwosz (Polska)
Ariadna Willmann & Weronika Styrnalska (Polska)
 
WYRÓŻNIENIE
Anna Natalicz & Anna Martyniuk-Tofiluk (Polska)
 

III IMCMT 2015

GRAND PRIX

-   Dmitrij Ratser (Rosja) – A-instrumenty klawiszowe
-   Olga Danilova (Rosja) – A-instrumenty klawiszowe
-   Beata Gramza (Polska)– D-wokalistyka
z towarzyszeniem przy fortepianie – Marta Ożelska-Kurzawa
-   Natalia Warzecha-Karkus & Grażyna Zubik & Aleksandra Czajor & Marta Nagawiecka (Polska) E-kameralistyka

 I MIEJSCE

-   Ayham Hammour (Syria/Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Zofia Mikołajczyk (Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Anna Szyc (Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Krzysztof Fiedukiewicz (fagot) & Dagmara Niedziela (Polska)– E-kameralistyka
-   Łukasz Wójcicki (saksofon) & Agnieszka Sucheniak-Wójcicka (Polska) – E-kameralistyka
-   Kamil Turczyn & Andrzej Flis (Polska)– E-kameralistyka
-   Joanna Zathey & Joanna Kreft (Polska) – E-kameralistyka
-   Monika Nowacka-Sekuła & Maria Peradzyńska-Filip & Marzena Frankiewicz (Polska) – E-kameralistyka

 II MIEJSCE

-   Maciej Stroynowski (Norwegia) – A-instrumenty klawiszowe
-   Nina Korelova (Rosja) – A-instrumenty klawiszowe
-   Tatiana Pashkova (Rosja) – A-instrumenty klawiszowe
-   Anna Haas-Niewiedział & Piotr Niewiedział (Polska) – E-kameralistyka
-   Jan Swaton & Jacek Rybitw & Jacek Hornik & Henryk Wezner & Jan Wezner – Zespół „Saxesfull plus” – E-kameralistyka
-   Tomasz Jeleniewski & Artur Gadzała (Polska) – E-kameralistyka
-   Aleksandra Mazurek & Waldemar Abucewicz (Polska) – E-kameralistyka
-   Arkadiusz Baran (Polska) & Alina Melnik (Białoruś) – E-kameralistyka
-   Ewa Grabowska-Lis & Daniel Lis (Polska) – E-kameralistyka

 III MIEJSCE

-   Jakub Dera (Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Katrine Imerslund (Norwegia)– D- wokalistyka
z towarzyszeniem przy fortepianie – Maciej Stroynowski
-   Bogna Jędruch & Magdalena Brzezińska (Polska) – E-kameralistyka
-   Katrine Imerslund & Anna i  Maciej Stroynowscy (Norwegia) – E-kameralistyka
-   Aleksandra Mazurek & Zofia Mikołajczyk (Polska) – E-kameralistyka
-   Tomasz Gajewski & Bogdan Piznal & Bartłomiej Witek & Dawid Mżyk (Polska) – E-kameralistyka

 WYRÓŻNIENIE

-   Monika Molga-Piątek (Polska) – A-instrumenty klawiszowe
-   Agnieszka Sobas (Polska)– C-instrumenty dęte
z towarzyszeniem przy fortepianie – Magdalena Kupczak

II IMCMT 2014

GRAND PRIX

  • Irina PIETROVA-CHUKOVSKAYA (Russia/USA) – A- keyboard instruments
  • Agnieszka PIASS (Poland) & Aleksander YANKEVYCH (Ukraine) – E, chamber music
  • Lina KRĖPŠTAITĖ & Indrė ČEPINSKIENĖ & Asta KRIŠTAPONIENĖ (Lithuania) – E- chamber music
  •  Jekaterina STARODUBROVSKA (Russia) with Aleksandra Zvirblyte (Lithuania) – D- vocalism

 

1st PLACE

  • Tatiana SVITOVA – piano (Russia) – A, keyboard instruments
  •  Liudmila ARTEMEVA – piano (Russia) – A, keyboard instruments
  •  Dana ALI - fortepian (Kazakhstan) – A, keyboard instruments
  •  Mariana KUINDZHI – piano (Russia) – A, keyboard instruments
  •  Michalina RADZIŃSKA - violin (Poland) – B, string instruments 
    with accompaniment of the piano Katarzyna Nowaczewska-Manthey
  • Tomasz GAJEWSKI – trombone (Poland) – C, wind instruments
    with accompaniment of the piano – Emilia Bernacka
  • Elena EGOROWA-RADZIMOWSKA - soprano (Russia/Poland) – D, vocalism
    with acoompaniment of the piano – Aleksandra Hurkała
  • Gabriela SOKOŁOWSKA & Olena ILNYTSKA & Iga Marta MATYSZCZYK (Poland) – E, chamber music
  • Krzysztof LUTRZYKOWSKI-accordion & Malwina MIKOŁAJCZAK-skrzypce (Poland)– E, chamber music
  • Wiktoria CHROBAK-MIELEC & Maciej HAŁOŃ & Rafał TYLIBA- perkusja (Poland) – E, chamber music

 

2nd PLACE

  • Neilia SOROKOVYKH - piano (Russia) – A, keyboard instruments
  •  Beata LITWINIUK-KONIUSZY – piano (Poland) – A, keyboard instruments
  •  Tomasz GAJEWSKI & Emilia BERNACKA (Poland) – E, chamber music

 

3rd PLACE

  • Mikołaj FERENC - piano (Poland) – A, keyboard instruments
  • Marzena KOWALSKA - piano (Poland) – A, keyboard instruments
  • Paulina ROSŁANIEC – double bass (Poland) – B, string instruments 
    with accompaniment of the piano – Adrianna Zielińska
  • Andrzej FLIS & Kamil TURCZYN (Poland) – E, chamber music
  • Magdalena SITAREK & Monika DUDEK (Poland) – E, chamber

I IMCMT 2013

1st PLACE / GRAND PRIX

  • Alla Petrosyan, Zaroi Parvanyan - Russia; E, chamber music
  •  „Akademia" Lviv Quartet - Ukraine; E, chamber music
  • Zhanna Maslyak, Marii Vyshkovska - Ukraine; C, wind instruments
  • Piotr Feledyk, Dariusz Micorek - Poland; E, chamber music
  • Katarzyna Nowaczewska-Manthey - Poland + Award from Polish Music Foundation –Recommendation for the recording of the piece of H.Pachulski; A, keyboard instruments
  • Marta Osowska-Utrysko, Hanna Gieda - Poland; E, chamber music
  • Ada Kuuseoks - Estonia; A, keyboard instruments
  • Katarzyna Mościcka - Polska; A, keyboard instruments
  • Przemysław Winnicki - Polska; A, keyboard instruments
  • Katarzyna Nowaczewska- Manthey, Katarzyna Bąkowska - Poland; E, chamber music
  • Mariusz Stępień, Michał Poniżnik, Jakub Sztencel, Marek Nemtusiak - Poland; E, chamber music
  • Arkadiusz Baran, Jan Kudełka - Poland; E, chamber music
  • Piano trio FortVio - Lithuania; E, chamber music
  • Katarzyna Bąkowska, Ewa Skardowska - Poland + Award from Polish Music Foundation –Recommendation for the recording of the piece of A. Kurylewicz; B, keyboard instruments

2nd PLACE

  • Zarui Parvanyan, Alla Petrosyan - Russia; C, wind instruments
  • Małgorzata Stożyńska, Anna Juszczak - Poland; E, chamber music
  • Marta Osowska-Utrysko - Poland; A, keyboard instruments
  • Witold Kawalec - Poland; A, keyboard instruments
  • Alexandros Jusakos - Chile; A, keyboard instruments
  • Magdalena Mucha, Sonia Mitros, Jakub Kołodziejczyk, Michał Oślizlok - Poland; E, chamber music
  • Jaroslaw Wanecki, Jacek Ciołczyk - Poland; E, chamber music

3rd PLACE

  • Beata Koniuszy-Litwiniuk - Poland; A, keyboard instruments
  • Shpudeiko Oksana, Lilia Efymovych - Ukraine; D, vocalists
  • Alina Melnik - Belarus; A, keyboard instruments
  • Grażyna Kozina - Poland; A, keyboard instruments
  • Alla Petrosyan - Russia; A , keyboard instruments
  • Eleonora Kalchenko, Alisiya Boiko - Ukraine; E, chamber music
  • Marcin Kasprzyk - Poland; A, keyboard instruments
  • Miho Kurihara - Japan; A, keyboard instruments

HONORS

  • Jakub Kołodziejczyk, Michał Sadzikowski - Poland; B, string instruments
  • Turczyn Kamil, Artur Figiel - Poland; E, chamber music
  • Dariusz Micorek - Poland; A, keyboard instruments
  • Eliza Holko - Poland; A, keyboard instruments
  • Krystian Krauz - Poland; A, keyboard instruments
  • Jacek Ciołczyk - Poland; A, keyboard instruments